Transversal dönüşümler
Transversal maps
  1. Tez No: 324571
  2. Yazar: NURTUĞBA KOCAMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ABDİLKADİR CEYLAN ÇÖKEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde konunun tarihsel gelişimi ifade edilmiştir. İkinci bölümde konu ile ilgili temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde Riemann manifoldlar arasında Riemann dönüşümler incelenmiştir. Dördüncü bölümde Semi Riemann dönüşümler ele alınmıştır. Beşinci bölümde ise Transversal dönüşümler ile ilgili önceden yapılmış çalışmalar gözden geçirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of five chapters. In the first chapter, the historical background of the subject is considered. In the two chapter, fundamental definitions and theorems related to subject are given. In the there chapter Riemannian maps between Riemannian manifolds are examined. In the four chapter , semi Riemannian maps are discused. In the five chapter, Transversal maps related to the previous works are reviewed.