Sıkıştırılmış halkaların genişlemeleri
Extensions of zip rings
  1. Tez No: 325448
  2. Yazar: İLKNUR ŞAHİN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HASAN ÖĞÜNMEZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır.İlk bölüm giriş kısmına ayrılmıştır.İkinci kısımda çalışmamız için gerekli olan temel kavramlar,bazı halka sınıfları ve bir halka üzerindeki polinom halkaları verilmiştir.Üçüncü bölümde,sıkıştırılmış halka sınıflarının bazı temel özellikleri ve bazı genişlemeleri verilmiştir.
Özet (Çeviri)
this thesis consist of three chapters.In the first chapter is devoted to the introduction section.In the second chapter,some required preparatorynotions,some ring classes and polynomial rings on a ring are recalled.In the third chapter,the basic properties of zip ring classes and their some extensions are studied.