Büyük bayanlar dünya şampiyonasına katılacak judo a milli takımının hazırlık dönemi antrenmanlarının anaerobik güç ve bazı antropometrik parametrelerin üzerine etkisinin incelenmesi
Researching the effect of the preparation stage training on some of anaerobic power and antropometric parameters of the national judo women a team participating to the senior world championship women
- Tez No: 326198
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SERDAR ELER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Antrenman ve Hareket Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 64
Özet
Araştırmanın amacı; Büyük Bayanlar Dünya Şampiyonasına Katılacak Judo A Milli Takımının Hazırlık Dönemi Antrenmanlarının Anaerobik Güç ve Bazı Antropometrik Parametreleri Üzerine Etkisini ortaya koymaktır.Araştırmaya 19-21 yaş arası 16 A Milli Bayan sporcu uygulamaya katılmıştır. Deneklere yönelik bilgi formu hazırlanmıştır. Elde edilen veriler t testi ile değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of the research is to put forward the effect of the World Championship preparation of National Women A Team on some of Anaerobic Power and some Antropometric parameters.16 national women (aged between 19-21 years) sportsmen have participated in the research. Information sheets have been prepared for the subjects and the data acquired have been evaluated with the test T.