Bireysel kariyer platosu oluşumuna etki eden faktörlerin analizi, Bingöl Üniversitesi'ne bağlı meslek yüksek okulları örneği
Analysis of factors affecting the formation of the individual career plateau, example of vocational schools of the Bingöl University
- Tez No: 326727
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET METE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2012
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dicle Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
Çalışmamızda kariyer yönetiminin anlamı, doğru bir kariyer planlamasının yapılma usulleri, kariyer geliştirme ve kariyer platosu oluşumunda etkili olan faktörlerin ortaya konulması amaçlanmıştır.Bu çalışmada kariyer yönetimi ayrıntılı bir şekilde ele alınmış olup örgüt açısından ve bireysel açıdan önemiyle birlikte gerekliliği ortaya işlenmeye çalışılmıştır. Kariyer planlama, kariyer geliştirme ve kariyer yönetimiyle ilgili güncel konular hakkında bilgiler sunulmuştur. Bunlarla birlikte işlenen bir diğer konu ise bireyin mesleki durgunluk süreci ve bu sürece neden olan faktörlerdir. Mesleki durgunluk sürecinde bireyin ve örgütün nasıl davranması gerektiğine dair bilgiler verilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this project we gave details about career management, how could do the right career planning, developing career and career plateau?s factors which?s are makes up career plateau. And our aim is giving more information about career management and why career planning is important for labors and companies. Nowadays in the business literature actual topics are career planning, career development, career plateau and also we deal with these subjects. We can study person and organization how to behave when the labor enter the process of the career plateau.