Kocaeli ili yüzme kulüplerindeki sporcuların rekreasyon faaliyetlerinin incelenmesi
Examination of activities of recreational athletes in the province of Kocaeli swimming clubs
  1. Tez No: 328012
  2. Yazar: MURAT AKINCI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEVDA BAĞIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sakarya Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
İnceleme Kocaeli ilindeki yüzme kulüplerinde yüzme sporu ile uğraşan sporcularla yürütülmüştür. Çalışmanın amacı; Kocaeli ilinde bulunan yüzme kulüplerindeki sporcuların serbest zaman etkinliği olarak neler yaptıklarını, bu etkinliklere ayırdıkları zamanları, etkinliğe katılım amaçlarını belirleyerek, yüzme sporu ile ilgilenen sporcuların serbest zamanlarını ne şekilde değerlendirdiklerine ilişkin kısmi bir tespitte bulunmaktır.Böyle bir çalışmanın, sporla ilgilenen çocuk ve gençlerin serbest zaman etkinliklerinin plan ve programlarının geliştirilmesinde yararlı olacağı düşünülmektedir.Araştırmanın örneklemini Kocaeli ilinde bulunan altı yüzme kulübü oluşturmaktadır. Anketlerdeki verilerin istatistiksel analizi SPSS 15.0 istatistik paket programında yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Swimming sport of swimming clubs in the province of Kocaeli examination was carried out in dealing with athletes. The aim of the study, swimming clubs in the province of Kocaeli athletes what they have done in free time activity, the time devoted to these activities, events and participation in setting goals, swimming, free time for athletes who are interested in detecting what is to be a part of evaluating.Such a study, children and young people interested in sports and leisure time activities in the development of plans and programs will be the thought that useful.The sample of this study Kocaeli?s are the six swimming clubs. Statistical analysis was SPSS 15.0 statistical package program questionnaires.