Fatma Barbarosoğlu hayatı, sanatı ve eserleri
Fatma Barbarosoğlu his life and art and works
  1. Tez No: 330909
  2. Yazar: YASEMİN OKUMUŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ŞAHMURAT ARIK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyografi, Türk Dili ve Edebiyatı, Biography, Turkish Language and Literature
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 313
Özet
Fatma BARBAROSOĞLU, 1962 yılında Afyon da dünyaya gelir. Yüksek öğrenimini felsefe, yüksek lisansını tasavvuf eğitimi, doktorasını ise sosyoloji gibi birbiriyle bağlantılı gibi görünen ancak farklı bakış açıları, farklı disiplinleri olan alanlarda tamamlar. Ve aldığı eğitimlerinden çok farklı bir yönde edebi eserler kaleme alır. 1995 yılında yazı hayatına girer ve o günden bu yana sürdürür. Toplam yirmi bir eseri kültür dünyamıza kazandırmıştır. Bunun yanında günlük bir gazetede yazmaya devam etmektedir. Biyografi çalışmaları, yazın ve düşün dünyamıza katkı sunan insanların daha iyi anlaşılması, doğru yorumlanması ve kültürün devamlılığına etkisinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilir. Elde edilen veriler bu iz üzerinden daha sonra yürüyecek olanlar için yol gösterici olacaktır. Bu çalışmada, Fatma Barbarosoğlu?nun hayatı, sanat anlayışı ve eserlerinin incelemesi yapılacak; yazarın hikayeleri, romanları, denemeleri, incelemeleri, makale ve söyleşileri üzerinden yola çıkarak edebi kişiliği ve sanat anlayışı tespit edilecektir
Özet (Çeviri)
Fatma BARBAROSOĞLU was born in Afyon in 1962. Degree in philosophy, mysticism master's degree in education, a Ph.D. in sociology appears to be connected with each other but with different perspectives, different disciplines in areas that are complementary. And the training programs are written in a very different direction, literary works. Into writing career in 1995 and since then continues. Our world of culture has given a total of twenty-one works. She continues still to write in the corner of a daily newspaper. Biography works, write and think about the people who have contributed a better understanding of our world, the correct interpretation is carried out to determine the effect of culture and continuity. The data obtained through this trail will be a guide for those who walk later. In this study, we aimed to get the biography of Fatma Barbarosoğlu?nun life, to review the concept of art and works of the author?s stories, novels, essays, reviews, articles and interviews with literary personality and sense of art will be determined based on the out.