Yetkinlik bazlı performans değerlendirme ve bir örnek olay çalışması
Competence based performance appraisal and a case study
  1. Tez No: 331108
  2. Yazar: VİLDAN KAYALI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERCAN ÖGE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 156
Özet
Performans Yönetim Sistemi, çalışanları ve işletmeyi istenen amaçlara yöneltmek içinişletmenin mevcut ve geleceğe ilişkin durumları ile ilgili bilgi toplama, toplananbilgileri karşılaştırma ve performansın sürekli gelişimini sağlayacak yeni ve gereklietkinlikleri başlatma ve sürdürme görevlerini üstlenen bir sistemdir.?Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme ve Bir Örnek Olay Çalışması? başlıklıbu çalışmada performans değerlendirme yetkinlik kavramından yola çıkılarakperformans sistemiyle nasıl ilişkilendirileceği ve nasıl uygulanacağı anlatılmayaçalışılmıştır. Bu doğrultuda üçüncü bölümde yetkinlik bazlı performans değerlendirmesistemi uygulanan bir şirketin örnek çalışması anlatılmıştır.
Özet (Çeviri)
Performance Management System is such a system that collects of data aboutthe present and future situations of the organization, compares these items and starts andmaintains the new and required activity missions that satisfy the continual developing ofperformance to orient the employees and the organization.In this thesis ?Competence Based Performance Appraisal and a Case Study?,performance appraisal and the consepts of competence were described and discussed.Also, the relationship between competence and performance appraisal system and howthis concept can be applied in a company were explained. In the thirth part of the thesis,there was a case study about competence based performance appraisal.