Elektronik girişimcilik aracı olarak internet ortamının kullanılması ve değerlendirmesi
The usage and evaluation of internet environment as tool of electronic entrepreneurship
  1. Tez No: 336296
  2. Yazar: BAHA KURTBOĞANOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖZHAN TİNGÖY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, İletişim Bilimleri, Science and Technology, Communication Sciences
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Girişimcilik sadece bir ekonomik değer değil aynı zamanda, toplumsal ve kültürel bir fenomendir. Dolayısıyla girişimcilik, artık, çağımızın yükselen bir değeri durumundadır. Dünya ekonomisinde görülen yeniden yapılanma ve küreselleşme eğilimleri de, genelde, girişimcilik üzerine bina olmaktadır.Bu tez çalışması internet ortamı üzerinden gerçekleştirilen girişimciliğin önemini göstermekte ve kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını ölçerek, bu ortamın her geçen gün öneminin artması ile girişimcilik üzerine etkilerini gözlemlemektedir. Anahtar Kelimeler : Girişimcilik, İnternet, E-Ticaret, E-Girişimcilik
Özet (Çeviri)
Entrepreneurship is not just as on economic worth but also a social and cultural phenomenon that is worth. Therefore entrepreneurship of a rising valve of our era. Restructuring and globalization tendency in the world economy are built on entrepreneurship in general.This thesis show the importance of entrepreneurship via the internet. Also measuring users' shopping habits and observe of effects by entrepreneurship. Keywords : Entrepreneurship, Internet, E-Commerce, E-entrepreneurship