Transformations of entangled mixed states of two qubits
İki kübitli dolanık karışım durumlarının dönüşümleri
- Tez No: 338518
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SADİ TURGUT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
- Yıl: 2013
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu tez çalışmasında, iki kübitin dolanık karışım durumları ele alınmıştır. Duruma karşılık gelen yoğunluk matrisinin rankının 2 olması halinde, böyle bir durum 3 kübitin bir saf durumu olarak düşünülebilir. Bu temsil yardımıyla, iki kübitin bu türden durumlarının klasik iletişim yardımıyla stokastik yerel operasyonlara (SLOCC) göre sınıflandırılması elde edilmiştir. Ayrıca, bu tür durumlar için, dolanıklıkmiktarını hesaplamada kullanılan en uygun topluluk ve 2 kübitin oluşum dolanıklığı elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the entangled mixed states of two qubits are considered. In the case where the matrix rank of the corresponding density matrix is 2, such a state can be purified to a pure state of 3 qubits. By utilizing this representation, the classification of such states of two qubits by stochastic local operations assisted by classical communication (SLOCC) is obtained. Also for such states, the optimal ensemble that appears in the computation of the concurrence and entanglement of formation is obtained.