Değişen güreş kuralları çerçevesinde 2011 Dünya Serbest Güreş Şampiyonasının teknik analizi
Technical analysis of senior 2011 Freestyle Wresting Championship on the changed wresting rules
- Tez No: 340764
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. VEYSEL KÜÇÜK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Marmara Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 105
Özet
2011 Dünya Serbest Güreş Şampiyonası 15-18 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda yapılmıştır. Şampiyonaya 47 ülkeden 299 sporcu katılmış ve 341 müsabaka yapılmıştır. 2011 Dünya Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasındaki müsabakaların analizi için FlLA tarafından kaydedilen müsabaka video kayıtları kullanılmıştır. Müsabaka görüntülerinden elde edilen veriler müsabaka gözlem formuna işlenerek araştırma için kaynak oluşturulmuştur. Veriler toplandıktan sonra verilerin değerlendirilmesi için bilgisayar istatistik programına aktarılmış ve sonuçlara ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
Technical Analysis of Senior 2011 Freestyle Wresting Championship on The Changed Wresting Rules 2011 World Freestyle Wrestling Championship was held in Sinan Erdem Sports Hall in 15-18 October 2011. 299 athletes from 47 countries participated in the championship and competed in 341 competitions. For the analysis of the competitions in 2011 World Free-Style Wrestling Championship, video records of FILA were used. The data collected from these video records were used in the form of competition overview to create a basis for the study. After the data have been collected, they have been evaluated through a computer statistics program.