Eğitim fakülteleri müzik eğitimi bölümlerinde anadal flüt eğitimi nasıl olmalıdır?
- Tez No: 34147
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. A. AYDIN İLİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Müzik, Education and Training, Music
- Yıl: 1994
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
tv ÖZET“ Eğitim Fakülteleri Müzik Eğitimi Bölümlerinde Anadal Flüt Eği timi Nasıl Olmalıdır ? ”başlığı altında Flüt sanatçıları ve öğretim ele manlarıyla görüşüldü. Soruların sonucunda oluşan ortak yanıtların bir bakışta görülüp algılanabilmesi için“ Anket ve Görüşme Tekniği ”başlığı altında tab lolar yapılmıştır. Kaynak taramada tarihsel yöntem kullanılmıştır. Or taya çıkan bulgulara göre yapılan yorumlamalarda öneri olarak;. Öğretmenlik için gerekli olan bilgilerin öğrencilere, özenle öğ retilmesi,. Müzik eğitimi bölümlerinde flüt eğitiminin gerekliliği,. Yaş sorununu çözmek için zaman kazandırıcı çalışmaların ya pılması,. Flüt üfleyecek öğrencilerde bulunması gereken özellikleri,. Dört yıllık eğitim süresi içinde nasıl yeterli hale gelebilecekleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
V ABSTRACT In this study, we interviewed flute players and education staff about“ how flute training should be carried out in music education subdepartments of Education Fawlties ”The questionaire and interview technique is used in order to evaluate the answers of questions. We also researched the historical background of flute in the resources we studied. After the in terpretation of the results of questionaire. We decided to handle the following points in our study ;. Teaching of necessary information for being a teacher,. The necessity of flute training in music education de partments,. In order to solve age problem and avoid wasting of time which activities can be applied,. The characteristics which the flute players should have,. How can the students be sufficient during four year edu cation period.