Univalent harmonik fonksiyonların komşulukları
- Tez No: 34228
- Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN ALTINTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1994
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 95
Özet
İV ÖZET Dört. bölümden oluşan bu çalışmanın birinci bölümünde önbilgiler verilmiştir, 2. bölümde? pozitif katsayılı analitik fonksiyonların T ve karmaşık katsayılı analitik fonksiyonların T.. Ca,/?> sı- A. rafları tanımlanmıştır, F«sTCn,oı,/?} fonksiyonunun «5 mertebeden kesirsel türevinin ve 60) mertebeden kesirsel integralinin modülüne ait alt ve üst sınırları belirlenmiş ve bu sınıftaki fonksiyonların konvekse yakın, konvekslik ve yıldızıllık yarıçapları bulunmuştur, T,. sınıfındaki fonksiyonlarının komşulukları bulunmuştur. 3, bölümde; meromorf univalent pozitif katsayılı MCp,X.,oı> ve karmaşık katsayılı anlitik MjCa,/5> sınıfları tanımlanmıştır, feMCp,X,a> fonksiyonu için |f|, |f'Cz>| ait alt ve üst sınırları belirlenmiş ve bu tür fonksiyonların yıldızıllık ve konvekslik yarıçapları bulunmuştur, f Cz>eM. Cot,/?} fonksiyonu A. içinde komşuluklar belirlenmiştir, 4, bölümde? karmaşık katsayılı harmoni k univalent fonksiyonların HY^ö,/?),, HY, HK*Ca,ft> ve HKCa,(3> sınıfları oluşturulmuş ve bu sınıfa ait fonksiyonların komşulukları elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study, we introduce all concepts in four chapters. The preliminary concepts is given in the first chapter. In the second chapter the class TCn»a,/3> of analytic and univalent functions with positive coefficients and the class T^Caf(35 of analytic and univalent functions with complex coef- f i ci ents have been defi ned. The upper and lower bounds whi ch which belong to the modules of derivative order and integral order 0> were determined for the function fCz), The radii of close-to-convexity, convexity and star- likeness have been for this functions. In addition» the neigh- I»*»*“r.» «- «”«-W- *» *“- --. nP-l* ««» ”- » deter mi ned. In the third chapter the class MCp,X,cO of meromorphic and univalent functions with positive coefficients and the class NiCci,/?} of meromorphic and univalent with complex coefficients were determl ned. The upper and lower bounds whi ch belong to the | f | and | f ' | has been determl ned for the f uncti on f eM Cp j, \,cO, The radii of meromorphi cally s tar likeness and convex ity for this function has been found. Moreover, neighborhoods of the functions fCz>eMx were determined. In the fourth chapter harmonic univalent functions with comp lex coefficients all the classes HY , HY?ot,/3), UK and HKCa,/?) have been defined. For the functions in this clas ses neighborhoods were determined*