'Schlicht' fonksiyonların bazı dönüşüm özellikleri
Some mapping properties of Schlicht functions
  1. Tez No: 13039
  2. Yazar: ERDAL GÜNER
  3. Danışmanlar: PROF.DR. TÜRKAN BAŞGÖZE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Dört bölümden oluşan bu çalışmada ilk bölüm Giriş için ayrıldı. İkinci bölümde,“Schlicht”fonksiyonlar ve S sınıfı ile ilgili bazı temel kavramlar ve sonuçlara yer verildi. Üçüncü bölümde yıldızıl, konveks ve konvekse yakın fonksiyonların özellikleri ile bazı analitik fonksiyon sınıflarının yalınkatlığı, yıldızlılığı ve konveksliği üzerine çeşitli sonuçlar incelendi. Son olarak dördüncü bölümde ise spirale benzer fonksiyonlar dikkate alınarak önce bazı analitik fonksiyon sınıflarının spirale benzerliği incelendi. Daha sonra spirale benzer bir fonksiyonun ve türevinin ait olduğu Hardy sınıflarını belirleyen bazı sonuçlar verildi. ANAHTAR KELİMELER: Yalınkat, konvekse yakın, yıldızıl, konveks, spirale benzer fonksiyonlar, yalınkattık, yıldızıllık, konvekstik, spirale benzerlik yarıçapları, Hardy sınıfları
Özet (Çeviri)
In this work which consists of four chapters, the first chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, some fundamental concepts and results related with Schlicht functions and the class S are included. In the third chapter the properties of starlike, convex and close-to-convex functions and various results on the univalence starlikeness and convexity of certain classes of analytic functions are examined. Finally in the fourth chapter considering spiral-like functions, first the spiral-likeness of certain classes of analytic functions are studied. Then some results which determine the Hardy classes, to which a spiral-like function and its derivative belong, are given # KEY WORDS: Functions, univalent, close-to-convex, starlike, convex, spiral-like, Radii of univalence, starlikeness, convexity, spiral-likeness, Hardy classes.