Vektörel integraller
Vectorial integrations
- Tez No: 343716
- Danışmanlar: DOÇ. DR. CÜNEYT ÇEVİK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu tezin amacı fonksiyonun veya integralin vektör değerli olduğu durumdaki integral çeşitlerini açıklamaktır. Bochnerintegrallenebilir fonksiyonlar, Kluvanek-Lewis tipi integrallenebilir fonksiyonlar ve daha genel olarak tensörintegrallenebilirfonksiyonlar ve bunların uzayları ile ilgili teoriler incelenmiştir. Bu uzaylarda vektör ölçü teorisindeki bazı temel teoremler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of the thesisis to clarify the types of integral being on value of vector of integral or function. Bochner integrable functions, the functions of Kluvanek-Lewis type and more generally tensor integrable functions and the theories related to spaces of the sewere analized. Some main theorems in vector measuring theory on these spaces were made clear.