Konvolüsyon tipindeki integral operatörler ailesinin karakteristik noktalarda yakınsaklığı ve yakınsaklık hızı
Convergence and the order of convergence of family of convolution type integral operators at charasteristic points
  1. Tez No: 343951
  2. Yazar: MÜJDAT AĞCAYAZI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEVGİ ESEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu tez, ikisi açıklama ikisi de temel bölüm olmak üzere toplam dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş bölümüdür. İkinci bölümde, temel kavramlar ve yaklaşım teoremleri verilmiştir. Üçüncü bölümde, iki parametreye bağlı konvolüsyon tipli integral operatörler ailesinin süreklilik noktasında, Lebesgue noktasında d-noktasında ve genelleştirilmiş Lebesgue noktalarında yakınsaklığı incelenmiştir. Dördüncü bölüm ise tartışma ve sonuç bölümüdür.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. First chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, definitions that are necessary fort his work, approximation theory, characteristic points are examined. Moreover, some theorems about convergence at these points are given. İn the third chapter, it is investigated at the lebesgue points , d- points, generalized Lebesgue points and continuity points, an convergence of convolution type singular integral operators depending on two parameters.