8-14 yaş çocuklarının vücut kompozisyonları ile performans değerlerinin karşılaştırılması
A comparison of the body compositions and performance values of the children 8 to 14 years old
- Tez No: 344480
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. VEDAT AYAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu çalışmanın amacı, gençlik merkezine devam eden 8-14 yaş çocuklarının vücut kompozisyonları ile performans değerlerinin karşılaştırılmasıdır.Araştırmanın evrenini gençlik merkezine devam eden bireyler, örneklemini ise araştırma kapsamına alınan ve yaşlan 8 ila 14 arası değişen toplam 101 birey oluşturmaktadır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study was to compare the body compositions and performance values of the children between the ages of 8 and 14, who attended the youth center. The universe of study consisted of 101 young people frequenting the youth center, while the sample was comprised of children aged between 8 and 14.