RPI-kümelerinin, RPCI-kümelerinin ve RCI-kümelerinin ilişkileri üzerine bir çalışma
A study on the relationships of RPI-sets, RPCI-sets and RCI-sets
- Tez No: 348398
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDAL EKİCİ
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Bu tezde, ideal topolojik uzaylarda, RPı?kümeler, RPCı? kümeler ve RCı? kümeler ve RPı?kümelerin, RPCı?kümelerin ve RCı?kümelerin özellikleri ve ilişkileri sunulmuş ve çalışılmıştır. Ayrıca, ön_I^*-kapalı kümeler ve ön_I^*-açık kümelerin özellikleri ve ilişkileri çalışılmıştır. ön_I^*-kapanış ifadesi ve özellikleri sunulmuş ve çalışılmıştır. Ayrıca, I-R kapalı kümelerin ve zayıf I_rg-kapalı kümelerin ilişkileri çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, in ideal topological spaces, RPı?sets, RPCı?sets and RCı?sets and the properties and the relationships of RPı?sets, RPCı?sets and RCı?sets are introduced and studied. Moreover, the properties and the relationships of pre_I^*-closed sets and pre_I^*-open sets are studied. The notion of pre_I^*-closure and properties of the notion of pre_I^*-closure are introduced and studied. Also, the relationships of I-R closed sets and weak I_rg-closed sets are studied.