Implementation of lpc based voice mailing box system VIA DSP 56001
  1. Tez No: 35355
  2. Yazar: ATA PANK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖMER CERİD
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 115
Özet
KISA ÖZET Bu tezde, Ses İletişim Sistemlerine örnek olarak, bir telefon hattından veya bir mikrofondan elde edilen ses sinyallerini işleyebilen ve bir kişisel bilgisayar sabit sürücüsü üzerinde dosyalarda saklayabilen, telefon çağrılarını yanıtlayabilen, ve kayıt edilmiş ses dosyalarını tekrar analog ses sinyallerine dönüştürebilen Doğrusal Öngörülü kodlamaya (LPC) dayalı bir“Ses Posta Kutusu Sistemi”, bir DSP56001 Uygulama Geliştirme Sisteminden (ADS) yararlanılarak tasarlanmış ve gerçekleştirilmiştir. Sistem, DSP56001 Uygulama Geliştirme Sistemine ilaveten, bir LPC programını, DSP56001 ADS ile telefon hattı, mikrofon ve hoparlör arasında arabirim görevi gören arabirim kartını ve ses sinyallerinin kişisel bilgisayara kayıt edilmesi ve geri gönderilmesi işlevini gören kişisel bilgisayar üzerinde çalışan bir programını içermektedir. Bu tezde, arabirim kartı, LPC programına ilave edilmiş arabirim kartı kontrol alt programı ve PC üzerinde çalışan program tasarlanmış ve gerçekleştirilmiştir. îlave programlama ile sisteme, telefon numaralarını çevirebilme ve DTMF sinyallerini tanıma özelliği kazandırılabilir. Böylece sistem kolaylıkla bir sesli yanıt sistemi olarak kullanılabilir.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT In this thesis, a LPC based“Voice Mailing Box System”is designed and implemented via a DSP56001 Application Development System (ADS) as an example of voice communication systems which has abilities of processing voice signal on a phone line and a microphone, recording voice signals in files on a computer hard disk, answering incoming calls, and playing back voice files. In addition to the DSP56001 Application Development system board, the system includes a LPC program, an interface board which is an interface unit between telephone line, microphone, speaker and the DSP board, and the program running on an IBM compatible personnel computer to save and send back the compressed voice files. In this thesis, the interface board, the interface board function controlling program pans added to the LPC program, and the program running on an IBM compatible PC are designed and implemented. By additional programming, the system can dial a phone number and recognize phone numbers (DTMF Detection). Therefore, it can easily be used as a voice information distribution system.