Mımo radarlarda hedef tespiti için parametrik olmayan adaptif tekniklerin performans değerlendirilmesi
Using nonparametric adaptive techniques mimo radar performance evaluation for target detection
  1. Tez No: 354253
  2. Yazar: NEFİYE ERKAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. NURSEL AKÇAM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Çok Girişli Çok Çıkışlı (MIMO-Multiple Input Multiple Output) Radar, gönderme ve alma sinyalleri için çok sayıda verici ve alıcı antenleri kullanır. Bütün anten elemanları farklı dalga biçimlerini iletirler. Bu tezde MIMO Radar konusu genel hatlarıyla sunulmuştur. MIMO radarların birden fazla hedefi tespit performansı parametrik olmayan adaptif tekniklerden LS, Capon ve APES algoritmaları kullanılarak değerlendirilmiştir. MIMO radarlarda anten sayısının, sinyal gürültü oranının ve hedefler arası uzaklığın değişiminin hedef tespitine etkileri LS, Capon ve APES algoritmaları ile incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
MIMO-Multiple Input Multiple Output Radar uses multiple transmitter and receiver antennas for transmitting and receiving signals. Each of antenna components transmits different wave forms. In this thesis an overview of MIMO Radar is presented. Performance of locating multiple targets of MIMO Radar has been evaluated by using non-adaptive techniques such as LS (Least Squares), Capon and APES (Amplitude and Phase Estimation) algorithms. How using different number of antennas, signal to noise ratio and changing distances among targets in MIMO Radars can effect locating targets has been examined using LS, Capon and APES algorithms.