The impact of social media on sports marketing activities: Case of sports marketing in Turkey
Sosyal medyanın spor pazarlama aktiviteleri üzerindeki etkisi: Türkiyede'ki spor pazarlama örnekleri
  1. Tez No: 355891
  2. Yazar: MAGDALENA GRZYMKOWSKA MUTLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. BURHANETTİN AYKUT ARIKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyoloji, Spor, Sociology, Sports
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
Sosyal Medya'nın Spor Pazarlama aktiviteleri üzerindeki etkisi: Türkiye'de Spor Pazarlama Örnekleri" tezinin amacı sosyal medya araçları ve spor Pazarlama aktivileri arasındaki ilişkileri bulmak, tanımlamak ve değerlendirmektir. Bu amaçlara ulaşmak için istatiksel veriler ve detaylı görüşmeler yapılmıştır. Bu tez iki ana bölüme ayrılmaktadır: Kavramsal Yapı ve Araştırma. İlk bölüm spor Pazarlama, boyutları, ticari ilişkileri ve yeni medya ile ilişkileri içermektedir. Bununla beraber sosyal medyanın kendisinin tanımı, seçilmiş birkaç medya aracının sunumu, ve en önemlisi yeni tarzda dijital sosyal müşteri algısını içermektedir. Son bölümde kavramsal yapı spor Pazarlama aktiviteleri ve sosyal medya arasındaki ikili ilişkiden bahsetmektedir.
Özet (Çeviri)
Following the topic, The Impact of Social Media on Sports Marketing Activities: Case of Sports Marketing in Turkey; the aim of the thesis is to find, describe and value an interrelations between social media tools and sports marketing activities. In order to reach those goals such methods as statistics and in-depth interviews were conducted. The thesis is based on two main divisions: Conceptual Structure and Research. The first part contains such a topics as sports marketing, its dimensions, relations with business and its relations with new media. It also describes the social media by itself, presenting closer few chosen tools, and what is most important, describes new type of digital- social customer. In the end conceptual structure focus on correlations between sports marketing activities and social media.