Kent kültürüne ilişkin kamuoyu oluşturulmasında üniversitelerin rolü
The role of universi̇ties for moulding public opinion about urban culture
  1. Tez No: 356255
  2. Yazar: NEZAHAT BAYRAKTAR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. BİLGEHAN GÜLTEKİN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 303
Özet
Üniversite- kent kültürel iletişiminde kurumun başarısını etkileyen çevrelerle işbirliği ve kabulünü sağlayan iletişim artırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişkiler kurulmalı, kent kültürüne ilişkin kamuoyu oluşturulmasında ortak çalışılmalıdır.Kentin kalkınmasında önemli görevleri olan üniversitelerin, kent ile bütünleşebilmesi için kendini kente iyi tanıtması, kent ile iletişime geçmesi ve yaptığı etkinliklerin ölçümlemesini yaparak memnuniyet düzeyini ölçmesi gerekmektedir.Tez çalışmasının amacı; kent kültürüne ilişkin kamuoyu oluşturulmasında üniversitelerin rolünü incelemektir. Tez çalışması çeşitli aşamalarda gerçekleştirilmiştir: literatür taraması, veri toplama, anket, araştırma alanının analizi, verilerin değerlendirilmesi, sonuç ve öneriler. Tez dört bölümden oluşmaktadır.
Özet (Çeviri)
The communication of the university-urban culture should be increased, for the cooperation and acceptance of the institution that affect the success of communication . Close relationships with civil society organizations and the common run with the creation of the popular urban culture should be established.The universities that have an important role in the development of the city, have to communicate and measure the level of satisfaction, for introducing the best with the city.The aim of the thesis work is to examine the role of universities in the creation of the popular urban culture. Thesis work carried out in several stages:literature review, data collection, survey research,field analysis, evaluation of data, conclusions and recommendations. The thesis consists of four parts.