Georg Friedrich Handel'in HWV 432 numaralı VII. klavsen süiti'nin David Russell'ın gitar uyarlaması ile karşılaştırmalı incelemesi
A comparative analyse of Georg Friedrich Handel's HWV 432 clavichord suite and its guitar transcription made by David Russell
  1. Tez No: 357509
  2. Yazar: İBRAHİM ŞEVKET GÜLEÇ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. SEYDİ SİNAN ERŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Piyano Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Bu çalışmada; geç Barok Çağ bestecisi Georg Friedrich Handel'in HWV 432, VII numaralı klavsen süiti ile bu süitin David Russell tarafından gitar uyarlamasının karşılaştırmalı incelemesi yapılmıştır. Russell'ın uyarlaması değerlendirilirken bu gibi bir uyarlama çalışmasında gitar üzerinde yaşanacak teknik ve müzikal zorlukların nasıl aşıldığı veya aşılabileceği üzerinde durulmuştur ANAHTAR KELİMELER :Georg Friedrich Handel, David Russell, Klavier Suite HWV 432
Özet (Çeviri)
This work comprises comparative analyse of late Baroque Era composer Georg Friedrich Handel's HWV 432, VII. Klavier Suite and the related guitar transcription of David Russell's. While David Russell's transcription is analysed in scope of certain practices, deductions are made about technical and musical aspects of this kind of studies. KEYWORDS :Georg Friedrich Handel, David Russell, Klavier Suite HWV 432