Öğrenci bilgileri veritabanının bilgisayar kontrollü telefon yanıt sistemi ile kullanılması
  1. Tez No: 35864
  2. Yazar: ÖZGÜR BAŞOL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERDEN BAŞAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 230
Özet
Özet, Bilgisayar teknolojisindeki gelişmelerin giderek artması sonunda çeşitli sistemlerin kontrolü bilgisayarlara bırakılmıştır. Bu sistemlerden birisi de bilgisayar kontrollü sesli yanıt sistemleridir. Bu sistemlerin devreye girmesiyle bir çok bilgiye uzaktan sesli olarak erişmek mümkündür. Böylece günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan telefon bize daha da yakınlaşmaktadır. Bu sistemler özellikle bankalarda, okullarda, iş merkelzlerinde çok performanslı işler başarabilir Summary Because of the development of computer technology, nowadays computers are used to control many systems. One of the system that computers are used is computer controlled answer with voice system. After this system developed, it has been possible to reach what you want to learn just by hearing. Because of this, telephone which is part of our life, is much more close to us now. This system can be used successfully in especially banks, schools and work centers 167
Özet (Çeviri)