İnternette genel amaçlı duyuru sistemi
General purposeful announcement system on the internet
  1. Tez No: 134066
  2. Yazar: KAMİL ERSOY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DOĞAN ÇALIKOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
INTERNET'TE GENEL AMAÇLI DUYURU SİSTEMİ (Yüksek Lisans Tezi) Kamil ERSOY GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ocak 2003 ÖZET Bu çalışmada Internet üzerinden veritabanına bağlı duyuruları yapmak için DUYSİS isimli genel bir sistem geliştirilmiştir. Veritabanı türü olarak Access seçilmiştir. Bu Access veritabanına Internet'ten erişim ASP kodlarıyla gerçekleştirilmektedir. Veritabanındaki alan isimleriyle yansıtılan düğme ve başlık isimlerinin uygun bir şekilde seçimi ile bu sistem istendiği zaman öğrenci işlerine uyarlanabilmekte, istendiği zaman da stok takibi v.b. başka amaçlara uyarlanabilmektedir. Burada, yapılan çalışmanın uygulanabilirliğini ortaya koymak için öğrenci işleri örneği benimsenmiştir. Bu suretle öğrencilerin derslerdeki başarı durumları takip edilebilmekte, ayrıca çeşitli notlar ve bilgiler yayınlanabilmektedir. Bilim Kodu : 619.02.01 Anahtar Kelimeler : ASP, Internet, Veritabanı Sayfa Adedi : 91 Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Doğan ÇALIKOĞLU
Özet (Çeviri)
GENERAL PURPOSEFUL ANNOUNCEMENT SYSTEM ON THE INTERNET (M. Sc. Thesis) Kamil ERSOY GAZI UNIVERSITY INSTUTE OF SCIENCE AND TECNOLOGY January 2003 ABSTRACT In the scope of this work a general system called DUYSIS has been developed in order to proclaim the announcements based on databases through the Internet. Access has been selected as the database type. Accessing this Access database is realised using ASP codes. By choosing the button and title names which reflect the names of the database fields appropriate by, this system can be adapted to student affairs or to stock tracking or to other purposes as desired. In order to demonstrate the applicablity of the work presented here, the student affairs example is chosen. This way, the course grades of the students can be followed and also, various notes and information can be published. Science Code Key Words Page Number Adviser 619.02.01 ASP, Internet, Database 91 Prof. Dr. Doğan ÇALIKO?LU