Leasing as a method of financing: Practices and theoretical approach
Finansman metodu kiralama: Teorik yaklaşım ve uygulamaları
- Tez No: 36151
- Danışmanlar: DOÇ. DR. KÜRŞAT AYDOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1994
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
ÖZET FİNANSMAN METODU KİRALAMA: TEORİK YAKLAŞIM VE UYGULAMALARI Mehmet Öncel Yüksek Lisans Tezi, İşletme Enstitüsü Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Kürşat Aydoğan Eylül, 1994 Ülkemizde banka kredilerine ve diğer finans enstrümanlarına alternatif olarak çıkan finansal kiralama hızlı bir gelişme gösterip bu günlere geldi. Bu proje leasing teorisini ve buna bağlı olarak Türkiye'deki uygulamalarım, sorunlarını ve çözüm önerilerini sunmaktadır. Proje finans konularına ilgi duyanların bilgilerine katkıda bulunabileceği gibi, bu konuda hiçbir bilgisi olmayanlara da öncülük edecektir. ııı
Özet (Çeviri)
ABSTRACT LEASING AS A METHOD OF FINANCING: PRACTICES AND THEORETICAL APPROACH Mehmet Öncel Master of Business Administration Supervisor: Assoc. Prof. Kürşat Aydoğan September, 1994 Financial leasing which occurred as an alternative to bank credits and other financial instruments has been in a development period in our country. This paper provides the theory of leasing and also its applications, problems, and suggestions in Turkey. The paper contributes to the knowledge of the people who are interested in finance and also pioneers the people who do not have any knowledge on this subject. u