Dar alanlı konut mekanlarında kullanılan ve fonksiyonel esneklik gösteren mobilyalar
At the final part; it's described the place of the residence at the confined space of the furnitures demonstrating functional flexibility
  1. Tez No: 374679
  2. Yazar: YÜKSEL GEZER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. OSMAN ARAYICI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İç Mimari ve Dekorasyon, Interior Design and Decoration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İç Mimari Tasarım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
''Dar Alanlı Konut Mekanlarında Kullanılan ve Fonksiyonel Esneklik Gösteren Mobilyalar'' konulu bu çalışmada eski çağlardan itibaren insan yaşamının önemli bir parçası ve çağdaş yapının vazgeçilmez unsuru olan mobilyanın boyut-mekan-konut ilişkisi araştırıldı. Birinci bölümde bu çalışmanın amacı ve yöntemi anlatılmaktadır. İkinci bölümde dar alanlı konut mekanları ve sorunlar örneklerle ifade edilmektedir. Üçüncü bölümde fonksiyonel esneklik gösteren mobilyaların konut-mekan tasarımına etkisinden bahsedilmektedir. Sonuç bölümünde fonksiyonel esneklik gösteren mobilyaların dar alanlı konut mekanlarındaki yeri anlatılmaktadır.
Özet (Çeviri)
In thıs Study themed The Furnitures showing functional flexibility and used at the residence at the confined space is searched the relationship of size- place- residence of the furniture which is the essential part of the human life from the ancient times and indispensable fact of the modern structure. On the first part; it' s described the aim and method of this study. On the second part; residental places with confined spaces and issues are expressed with samples. On the third part; it' s mentioned the furnitures which show functional flexibility effect residence-place design.