Meslek liselerinde mobilya ve iç mekan tasarımı alan seçimini etkileyen faktörler: Bursa ili örneği
In vocational high school furniture and interior design factors affecting the area select: Bursa province
  1. Tez No: 376561
  2. Yazar: SUAT YİĞİT
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KADİR TUNA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
Bu çalışma, Bursa ilindeki eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunmakta olan Meslek liselerinde mobilya ve iç mekan tasarımı alanına yönelen öğrencilerin mezun olduklarında meslekle ilgili gelecek amaçlarının saptanması ve son yıllarda meslek seçimi yapan öğrencilerin bu alanı tercih etmeme nedenlerinin incelenmesi amacıyla yapılmıştır. Araştırmamızda, 2013-2014 öğretim yılında Bursa İli metropol alanında bulunan meslek liselerinde okuyan 545 öğrenciye 2 bölüm ve 26 sorudan oluşan anket uygulanmıştır. Anket formunda demografik özellikler ve mobilya ve iç mekan tasarımı alanını tercih etmeme nedenlerine ilişkin sorular yer almaktadır. Elde edilen veriler, SPSS 19,0 programı kullanılarak değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study in Bursa education and training activities exists in the vocational school furniture and interior design field orientation of the students when they graduate occupational future determination of the purposes and in recent years career choice of students engaged in this field to choose the reason for the examination was conducted. In our research, in the academic year 2013-2014 in Bursa is located in the metropolitan area of 545 students studying in vocational schools and two part questionnaire was administered consisting of 26 questions. Demographic characteristics of the survey form and choice of furniture and interior design field, there are questions about why not to. The obtained data were evaluated using the SPSS 19.0 program.