Açık kalp cerrahisi operasyonunda kullanılan farklı kardiyopleji solüsyonlarının retrospektif değerlendirilmesi
Retrospective evoluation of difference cardioplegia solutions in open heart surgery
  1. Tez No: 376937
  2. Yazar: HAKAN TAPAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZİYA KAYA
  4. Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
  5. Konular: Anestezi ve Reanimasyon, Anesthesiology and Reanimation
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziosmanpaşa Üniversitesi
  10. Enstitü: Tıp Fakültesi
  11. Ana Bilim Dalı: Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Yaptığımız çalışmada, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ameliyathanesinde 01.01.2009-31.05.2010 tarihleri arasında açık kalp cerrahisi operasyonu geçiren 107 hasta retrospektif olarak değerlendirildi.Çalışmaya ait bilgiler yoğun bakım, anestezi, perfüzyonist takip formları ve hasta dosyalarından elde edildi.
Özet (Çeviri)
İn this study, we eveluated retrospectively 107 patients performed open heart surgery between 01.01.2009-31.05.2010 in Gazi Osman Paşa university medical school hospital.Data has collected from intensive care unit form, anesthesia form, perfusionist form and patient data.