Ünivalent fonksiyonlar içerisinde geometrik fonksiyonların sağladığı bazı özellikler üzerine
On some properties which are provided by geometric functions in ünivalent function theory
  1. Tez No: 379809
  2. Yazar: SEMİHA ÖZGÜL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İSMET YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu çalışmada görüntü kümesi özel bir geometrik özelliğe sahip olan ünivalent fonksiyonların bazı aileleri incelenmiştir. Bu aileler konveks ve yıldızıl dönüşümler, hemen hemen konveks dönüşümler ve spiral-like dönüşümlerdir. Bu fonksiyonların analitik özellikleri ile görüntü kümesinin geometrisi arasındaki bağlantı ifade edilmiştir. Ayrıca bu fonksiyonların Hadamard Çarpımının geometrik özellikleri ve bu çarpım ile oluşturulan koşullar derlenmiştir.
Özet (Çeviri)
Some families of univalent functions for which the image domain has a special geometric property were considered in this study. Among the families considered are convex and star-like mappings, close-to-convex mappings, spiral-like mappings. The connection between the geometry of the image domains and analytic properties of the mapping function was described. Also geometric properties of Hadamard Product of geometric functions were collected.