Bögel sürekli ve B-2π periyodik fonksiyonlar için korovkin tipi teoremler
Korovkin type theorems for bögel continuous and B-2π periodic functions
  1. Tez No: 380569
  2. Yazar: ONUR ÇETİNEL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FADİME DİRİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sinop Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu yüksek lisans tezi üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş için ayrılmıştır. İkinci bölümde double diziler, pozitif lineer operatörler, çalışmada kullanılacak uzaylar, Bögel süreklilik ile ilgili genel bilgiler ve bazı sonuçlar verilmiştir. Üçüncü bölümde ise bu uzaylar için Korovkin tipi teorem ispatlanmış ve teoremin şartları bazı operatöre uygulanmıştır. Ayrıca bu bölümde katışık B-süreklilik modülü kullanılarak yakınsaklık oranı hesaplanmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of three chapters. The first chapter has been devoted to the introduction. In the second chapter, some general information about double sequences, positive linear operators and Bögel continuous functions has been recalled and some results conserning these concept have also been considered. In the third chapter, Korovkin type theorem for some spaces has been proved and conditions of this theorem have been applied to some special operators. In addition in this chapter convergence rate has been calculated by using modulus of continuity