Aras Havzası noktalı inci balığının, alburnoides eichwaldii (De Filippi, 1863), populasyon parametrelerinin belirlenmesi
Determination of population parameters of south caspian spirlin, alburnoides eichwaldii (De Filippi, 1863), from Aras River basin
- Tez No: 382908
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDOĞAN ÇİÇEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Balıkçılık Teknolojisi, Biyoloji, Su Ürünleri, Fisheries Technology, Biology, Aquatic Products
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu çalışma, Alburnoides eichwaldii türünün populasyon parametrelerinin belirlenmesi amacıyla Ağustos-Ekim 2014 tarihleri arasında Aras Havzasında 12 akarsu ve 5 göl istasyonunda gerçekleştirilmiş olup akarsulardan 162 ve göllerden ise 90 adet olmak üzere toplam 252 birey incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This study was carried out in order to determine population parameters of Alburnoides eichwaldii between August and October 2014 a total of 12 river and 5 lake station in Aras River Basin. A total of 252 specimens analysed 162 specimens fished from rivers and 90 specimens caught from lakes.