Kamu yönetiminde elektronik belge yönetim sistemi: Türkiye İş Kurumu örneği
Electronic document management system at public administration: The case of Turkish Employment Organisation
  1. Tez No: 383766
  2. Yazar: ERKAN TAMTÜRK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SALİH BÖRTEÇİNE AVCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Kamu Yönetimi, Information and Records Management, Public Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Bu tezin amacı, Elektronik Belge Yönetim Sisteminin kamuya sağlayacağı faydaları incelemektir. Bu amaçla çalışmada e-Devlet'in Dünya'da ve Türkiye'de geldiği aşama kısaca özetlenmiştir. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü özelinde Elektronik Belge Yönetim Sistemi, kullanıcı penceresinden incelenmiştir. Sıkça karşılaşılan sorunlar ve sistemin geliştirilebilmesi için çözüm önerileri araştırılmıştır. Sistemin yaygınlaştırılması, donanım ve yazılımda altyapının sürekli güncellenmesi, kamu görevlilerine düzenli eğitim verilmesinin kamu hizmetlerinin sunumunda niteliği artıracağı sonucuna varılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this thesis is to examine the benefits of Electronic Document Management System will provide to the public. For this purpose, at this study summarized that the stage of e-government reached in Turkey and at the world. Turkish Employment Organisation in particular Electronic Document Management System, has been examined from the user window. Frequently encountered problems and solutions for system development was investigated. Expanding the system, continuous updating of the infrastructure hard ware and software, it was concluded that to give regular training to public staffs improve the quality of provision of public services.