Henri Matisse'in eserlerinin minyatürle karşılaştırılması
Comparison of miniature works of Henri Matisse
- Tez No: 385387
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUHAMMET TATAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Resim Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu tez de İran minyatürü ve Henri matiess eserlerının Yazılı ve görsel kaynakları incelenip okunacak ve biçimsel yapılar çıkararak etkileşimlerin somut karşılıkları tesbit edilecektir. Bu çalışmada Sanatta Doğu-batı etkileşimlerinin izdüşümleri olan sanat eserlerinin mukayeseli araştırmaların yapmak ve bu doğrultuda biçimsel ve içerik olarak sanat eserlerini tahill etmek ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, miniature and Henri Matiess Works' visual and written sources will be analysed and read then, concrete equivalents of the interactions by way of deriving formal structure will be determined. In this study, artworks which have East and West interaction projection in art have been searched comparatively and analysed the artworks with their contents and forms in this direction.