İç kontrolde öğrenci işleri ve paydaş memnuniyeti için karar destek sistemi
Decision support system for student satisfaction and stakeholders satisfaction on internal control
  1. Tez No: 386054
  2. Yazar: YUSUF HAYIRSEVER
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SALİH GÖRGÜNOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu çalışmada, üniversitede öğrenciye verilen hizmetlerin, öğrenci memnuniyeti açısından Grey Evaluation metodu kullanılarak değerlendirmesi yapılmıştır. Bunun için öğrencilere 40 sorudan oluşan bir anket uygulanmıştır. Anket sorularına verilen cevaplar Grey Evaluation metodu ile sınıflandırılarak her bir sınıftaki memnuniyet derecesi sayısal bir değer olarak daha gerçekçi elde edilmiştir. Grey Evaluation metodu kullanılarak yapılan değerlendirmeler ile daha önce hesaplanmayan ve karar vericiler için önem arz eden birçok sonuç ortaya çıkmıştır. Ayrıca Grey Evaluation metodu kullanılarak yapılan değerlendirmeler son 3 yıl için yapıldığından yıllara göre öğrenci memnuniyetindeki değişimler de karar vericilerin değerlendirmesine sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study, the students' satisfaction level of services provided by the university has been evaluated via Grey Evaluation method. A 40-question survey has been given to the students. The answers to the survey have been classified via Grey Evalauation method and a more realistic numerical result has been achieved on the satisfaction level in each class. The evaluation carried by using Grey Evaluation method has revealed many important results, which haven't been calculated before, fort h decision makers. In addition to this, because the evaluation using Grey Evaluation method was carried out within last 3 years, the changes in student satisfaction for each year have been submitted to the decision makers.