Joint structures involving pdsccs, tcm and space time codes
Pçsbkk, kkm ve uzay zaman kodları içeren yeni birleşik iletişim yapıları
  1. Tez No: 386076
  2. Yazar: AHMED AMEER SAEED AL- KATTAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ORHAN GAZİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankaya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu tez çalışmasında yeni birleşik iletişim sistemleri önerilmektedir. Önerilen sistemler konvolusyonel çarpım kodları, uzay zaman kodları ve kafes kodlamalı modülasyon içermektedirler. İlk önerilen birleşik sistemin oluşturulmasında konvolusyonel çarpım kodları ile uzay zaman kodları kullanılmıştır. İkinci önerilen sistem ise konvolusyonel çarpım kodları ile kafes kodlamalı modülasyon kullanılarak meydana getirilmiştir. Önerilen sistemler yinelemeli çözüm algoritmaları kullanılarak çözülebilmektedir. Konvolusyonel çarpım kodlarının yapılarından ötürü önerilen sistemler paralel olarak çalışan işlemciler tarafından çözümlenebilmektedir. Bu da çözümleme esnasında meydana gelen gecikme miktarının klasik birleşik sistemlere göre çok daha az olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca çoklu anten kullanımı da spektral verimliliğin üst düzeyde olmasını sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
In this thesis we propose new concatenated joint communication structures involving convolutional product codes, space time codes and trellis coded modulation. The first structure consists of convolutional product codes and space time codes. The second one includes convolutional product codes and trellis coded modulation. The proposed structures are all parallel decodable due to the structure of convolutional product codes and have low decoding latencies, which are the main advantages of these proposed structures considering their classical counterparts constructed using serially concatenated convolutional codes, space time codes and trellis coded modulation. The use of multi-antennas at the proposed structures increases the spectral efficiency.