Adapazarı-İstanbul arası model taşımacılık yönteminin belirlenmesi
Adapazarı and İstanbul determination of intermodel transportation methods
- Tez No: 391783
- Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET TANYAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ulaşım, Transportation
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 163
Özet
Bu araştırmada ülkemizde Adapazarı ile İstanbul arası taşımacılık yöntemi belirlemek için çalışmalar yapılmıştır. Ülkemizde yük taşımacılığında karayolu taşımacılığı yaygın olarak kullanılmakta, demiryolu taşımacılığı ise istenilen yatırımlar yapılmadığından yaygın hale getirilememiştir. Tezde taşımacılık ve lojistik alanında gerekli olan bilgi ve belgeler özel ve tüzel kişilerin yayınladıkları raporlara bağlı kalarak hazırlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this research, with our country from Istanbul to Adapazari studies have been conducted to determine the method of transportation. In our country, road transport freight rail transport is widely used in absence of the required investments could be widespread. In the thesis the necessary information and documentation in the field of transport and logistics private and legal persons are prepared adhering to the reports published.