Manavgat kentinin özellikleri ve kent merkezinin trafik sorunu ve çözüm önerileri
Features of Manavgat and traffic problems of the city center and the solutions
  1. Tez No: 392857
  2. Yazar: İSMAİL ASKER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA ILICALI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ulaşım, Transportation
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
Kentler büyüyüp geliştikçe mevcut olan ulaşım altyapıları buna cevap verememektedir, böylece kentlerde ulaşım sorunları artmaktadır. Ayrıca taşıt sahipliliğindeki artış ve bireysel ulaşım araçlarına yönelim, toplu taşıma araçlarının verimsiz kullanımı kentiçi ulaşım sorunlarını artıran faktörler arasında yer almaktadır. Bu çalışmada kentsel ulaşım sorunları, önce genel ve Ülke bazında ele alınarak, daha sonra Manavgat ilçesi sorunlarına indirgenerek ele alınmış ve çözümlerine ilişkin öneriler üretilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
As the cities grow and develop, the existing transportation infrastructure can not be adequate. Thus, the problems of transportation increase. Additionally, the increase in ownership of vehicle and orientation of individual transport, inefficient use of public transport are among the factors that increase the urban transportation problems. In this study, urban transportation problems are considered firstly as general and on the basis of country and then are discussed by connecting with the problems of Manavgat and suggestions for solution have been tried to develop.