Enerjisini iklimden üreten akıllı evler
Producing energy from climate smart homes
  1. Tez No: 394421
  2. Yazar: MAHYAR SHAHBAZİ JAMALABAD
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AYŞE BİLGE IŞIK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mimarlık, Architecture
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mimarlık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Güncel hayatımızı daha emniyetli, pratik, rahat ve daha tasarruflu hale getirmek için akıllı evi, mimari ve teknolojyle birleştirip ve iklimin doğal unsurlarını(Güneş, Rüzgar ve Yağmur) kullanarak enerji ürtemek ve buna bağli yaşam maliyetini yüksek oranda düşmesini sağlamaktir bunara bağli doğaya verilecek zararı azalter ve tüketilen enerji kaynaklarinin masrafinda yüksek miktarda düşürür bu imkanlrin hepsini bir kendi enerjisini üreten“akıllı ev”sağlar. Tez de oncelikle akıllı evin kendisini ve ne rahatlıklar ve ne imkanlar sağliabimesini sonra akıllı binanin yapısında kullanılan sistem ve nasil kullanmaklrini araştirdiktan sonra iklim unsurlarini ve onların kuşullarini ve unsurlardakı mevcut enerjilerini araştirdiktan sonra bu unsurlardan nasil enerji üretebiliriz ve bunarin akıllı evlerde kullanimini incelenmiştir. Anahtar Kelimeler : Akıllı ev, kendi enerjisini üreten, iklimin doğal unsurları, yaşam maliyetini, tüketilen enerji kaynaklarinin
Özet (Çeviri)
Updated our lives more secure, practical, comfortable and more efficient to make the smart house, architecture and technology combining climate and natural elements (sun, wind and rain) using the energy Prod back and rely on this life cost high proportion of the fall is to ensure they are connected to the nature of the damages to the and reduce the energy consumed in high amounts in resources reduces the costs of all of these produces a“smart home”provides. Thesis firstly smart house itself and how easily and how to preparing facilities that the smart building's structure used in the system and how to use them after checking for climate factors and their vomiting current energy after investigating the consideration how energy can produce and the usage of smart home from them was investigated. Key Words : Smart home, climate and natural elements, reduce the energy consumed, energy Prod back, climate factors