China's Relationship with Africa. Neo-imperialism/Neo-colonialısm
Çin'in Afrika ile ilişkisi. Neo - İmpeialism / Neo -sömürgecilik
- Tez No: 407831
- Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA SABRİ SAYARI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Çin ve Afrika'nın ortasında dikkate bugünün diplomatik etkileşim ve ticari fırsatlar limitini alarak, Bu makale analizleri ve yol bağlantıları ve bu neo-kolonyal ve yanı sıra neo-emperyal olma beyanını inceler. Çin yükselen modern bir güçtür ve Afrika majorly fikirde, hala gelişmekte olan bir kıtadır. Bugünün dünya çapında bağlantıda iki alanda arasındaki mali ve siyasi hem de güç eşitsiz bir parite, bir kanıt yoktur. Bu makale Afrika'nın 'Dünya Kuzey'in' sömürgeci güçler ve Çin ile bugünün devasa döviz dahil gelen temsilcilikleri ve korelasyon ile bu ilişkiyi inceler. Bu Çin hükümetinin sapmalar ve stratejileri ve Afrika ülkeleri ile değişim anlaşmaları karşı onların önerileri hakkında sorular soracaktır. Ayrıca, dikkat çekmek ve Afrika ile değil, sadece Çin'in borsada soruşturma, araştırmacılar ve hükümet yetkililerinden referans Afrika Devlet yanıtları iddia, henüz dünya ile olacaktır.
Özet (Çeviri)
Taking into account the limit of today's diplomatic interaction and trade deals in the middle of China and Africa, This paper analyzes and examines the way this connection and its declaration of being neo-colonial as well as neo-imperial. China is a rising modern force and Africa, majorly concurred, is a continent that is still developing. There is evidence of an unequal parity of force, both financial and political, between the two areas in today's worldwide connection. This paper investigates this association with representations and correlations from Africa's 'Worldwide North' (The West) colonial powers, and today's enormous exchange inclusion with China. It will ask question about Chinese government's diversions and strategies, and their suggestions towards the exchange agreements with African states. Furthermore, it will call attention to and contend African State's responses referencing from investigation, researchers and government officials on not simply China's exchange with Africa, yet with the West.