Lider ve yöneticilerin çalışanlar tarafından algılanan liderlik ve yöneticilik özellikleri: Mersin / Soil örneği
Leaders and managers are perceived by employees of leadership and management features: Mersin / Soil sample
  1. Tez No: 408927
  2. Yazar: SERHAT AKA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAT KÖYLÜ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Toros Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 147
Özet
Çalışanların algıladıkları liderlik ve Yöneticilik tarzına göre, yöneticilerine güven duymaktadırlar.Güven ifadesi çalışanların örgüte bağlılığını arttırırken aynı zamanda da örgütün verimliliğini etkilemektedir.Lider ve yöneticiler,çalışanları ile aynı düzeyde ilişki geliştirmez ve etkileşimde bulunmazlar.Lider,yönetici ve çalışan ilişki düzeylerinin ve bu ilişkinin çalışanlar tarafından algılanma biçimleri her bireyde farklılık arz etmektedir.Bu çalışmada,Lider ve Yöneticilerin davranışlarının ve çalışanlar tarafından etkilenme ve algılanma düzeyleri ele alınmaktadır.Bu amaçla anket çalışması yapılmıştır.Anket aynı şirkette bulunan çalışanlar uygulanmıştır.Çalışmada Lider,Yönetici davranışlarının çalışanlar tarafından algılanma şekli ve düzeyi,çalışanların bulundukları pozisyon,yetiştikleri ortam,yaşı ve sahip oldukları eğitim düzeyi farklılaştıkça algının da faklı olduğu görülmüştür
Özet (Çeviri)
Employees that according to the perceived leadership and managemen tstyle are to trust the manager. Expression of confidence, while improving employee commitment to the organization at the same time affects the efficiency of the organization.Leaders and managers do not develop and do not interact relationships with their employees at the same level. Leader, manager and employee the level of relationship and perceived forms by employees of this relationship are varies with each individual. Inthisstudy, leaders, the behavior of managers and employees and perceived levels of influence arediscussed. For this purpose, the survey was conducted. The questionnaire was administered to employees in the same company. In this study, leaders, managers perceived by employees to conduct the type and level of positions they are working, they are growing environment, age and education level is differentiated by the perception that they have been shown to be different