Aydın ilinin farklı ilçelerinde yetiştirilen yonca kuru otlarının kalitesindeki değişimler üzerine bir araştırma
A research on the changes in the quality of alfalfa hays grown in different districts of Aydin
- Tez No: 411300
- Danışmanlar: PROF. DR. HÜLYA ÖZELÇAM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ziraat, Agriculture
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu çalışma, Aydın ilinin farklı ilçelerinde yetiştirilen yonca kuru otlarının kalitesindeki değişimleri ortaya koymak amacıyla yapılmıştır. Çalışmada 5 farklı ay (Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül) ve 4 farklı ilçeden (Aydın-Merkez, Germencik, İncirliova ve Nazilli) temin edilen YKO'na ait veriler (KM, HP, NDF, ADF ve RFV) kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study was conducted in order to present the changes in the quality of alfalfa hays grown in different districts of Aydın. In the study, data (DM, CP, NDF, ADF and RFV) of alfalfa hay (AH) supplied from four different districts (Aydın-Center, Germencik, İncirliova and Nazilli) and five different months (May, June, July, August and September) were used.