Elektronik ortamların insan kaynakları yönetiminde uygulanabilirliği: Vergi dairesi başkanlığında uygulama
The applicability of electronic environment in human resources management: The implementation in department of tax ation
- Tez No: 417534
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERKUT ALTINDAĞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Maliye, İletişim Bilimleri, Finance, Communication Sciences
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
İnsan kaynakları yönetimi işletmelerdeki insan faktörünün verimliliğini maksimize etmek adına faaliyetler gerçekleştirmektedir. Çalışanların maksimum verimlilikte iş görmesi esas amaçtır. Çalışanların, işletmeye ek bir maliyet olarak görülmeden, yatırımda bulunulması, gerekli eğitim uygulamaları ile gelişimine destek olunması gereken bir işletme kaynağı olarak değerlendirilmesi temel unsurdur. Bu kapsamda çalışmanın konusu, elektronik ortamların insan kaynakları yönetiminde uygulanabilirliğidir. Çalışmanın amacı insan kaynakları yönetimini, öneminin ve fonksiyonlarının açıklanmasıyla elektronik ortamların insan kaynakları yönetiminde uygulanabilirliğinin ortaya konmasıdır. Çalışma, literatür taraması ve vergi dairesinde başkanlığında bir uygulama yapılarak hazırlanmıştır. Personellerin görevleri doğrultusunda sağladığı başarı ve gelişme kabiliyetinin detaylı analiz edilmesi gerekmektedir. Bütün kurumlar, çalışanlarına ilişkin yerinde ve tarafsız kararlar alabilmek, personellerin başarı veya başarısızlıklarını yakından takip etmek, kabiliyetlerini destekleyici ve düzeltici tedbirleri geç kalınmadan alınması ve bu sayede maksimum verimin temin edilmesini adına çalışanların değerlendirilmesi gerekmektedir. Anahtar Kelimeler : Ġnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgi ĠĢlem, Elektronik Ortamlar
Özet (Çeviri)
Human resources management in enterprises to maximize productivity of the human factor carries out activities on behalf of. Employees to perform work at maximum efficiency is the main objective. Employees, from being seen as an additional cost, investments must be made in the necessary training and support the development of applications that need to be considered as a source of business is key. In this context, the subject of study the feasibility of electronic media is human resource management. The aim of the study of human resource management, with an explanation of the importance and function of human resource management of electronic media was to demonstrate the feasibility. Working under the direction of literature and an application was prepared by the tax authorities. As a result of the personnel of the Mission in accordance with the detailed analysis of the success and development of the capabilities provided by the. All institutions, on-the-spot and impartial decisions related to running, closely followed the success or failure of the personnel, their ability to be supportive and corrective measures to be taken without any way to late and in this way to assure maximum evaluation of working on behalf of my data. Key Words : HRM, Information Technology, Electronic Media