Convergence and rate of convergence by nonlinear singular integral operators depending on two parameters
İki parametreye bağlı lineer olmayan singüler integral operatörlerinin yakınsaklığı ve yakınsaklık hızı(oranı)
- Tez No: 418471
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ ARAL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde d-noktası, Lebesgue noktası, Deltasal çekirdek kavramları verilmiş ve bazı özel deltasal çekirdekli singüler integral operatörler tanıtılmıştır. Üçüncü bölümde Tλ(f,x) operatörü ve bu operatörün çekirdeğinin sağlaması gereken şartları içeren A sınıfı tanımlanmıştır. Ayrıca (x,λ)→(x₀,λ₀) iken f ∈ L₁(a,b)'nin bir μ- Genelleştirilmiş Lebesgue noktasında, noktasal yakınsaklığı ve noktasal yakınsaklık hızı (oranı) incelenmiştir. Dördüncü bölümde, lineer olmayan genel tipten singüler ingtegrallerin Fatou tipten yakınsaklığı incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapter. The frist chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, the definition of d-point, Lebesgue point, Delta kernel have been given and some special singular integral operators are given. In the third chapter, we have given the operator Tλ(f,x) and A class including the conditions satisfied the operators. Also in the μ-Generalized Lebesgue point of f ∈ L₁(a,b), the pointwise convergence and rate of pointwise convergence of the operators are investigated when (x,λ)→(x₀,λ₀). In the fourthy chapter, we have invastroated convergence properties Fatou-type of non-linear generial type singular integral operators.