Rastgele
Good luck
  1. Tez No: 423078
  2. Yazar: FULYA YALÇIN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 21
Özet
Rastgele adlı bu belgesel filmde giderek yok olan bireysel balıkçılık anlatılmaktadır. Bilindiği gibi hayat ve teknoloji hızla değişirken ortaya yeni meslekler çıkmakta, ama kimi meslekler de yok olmaktadır. Çağa ayak uyduramayarak yok olan mesleklerden biri de bireysel balıkçılıktır. Zekeriya YILMAZ adlı Sarıyerli bir balıkçı üzerinden ele alınan bireysel balıkçılığa dikkat çeken bu belgesel filmle, bir farkındalık yaratılması amaçlanmıştır. Böylece Zekeriya YILMAZ adlı balıkçının günlük yaşantısı, deneyimleri, mesleğine ilgisi, bu konudaki düşünceleri, bu filmle belgelenmiş ve gelecek kuşaklara aktarılmış olmaktadır.
Özet (Çeviri)
Extincting personal fishery is addressed in the short documentary Good Luck. Although new professions arise due to rapid change of life and technology, some of old professions become extinct. Personal fishery is one of the professions which are about to extinct. It is aimed to create an awareness to extinction of personal fishery in the documentary with fisherman Zekeriya YILMAZ who is from Sarıyer.With this documentary, fisherman Zekeriya YILMAZ's daily life, experience, affection to his job and thoughts about fishery is documented and delivered to next generations.