Sabit noktaya sahip yıldızıl fonksiyonların alt sınıflarının bazı özellikleri
Some properties of the subclass of starlike functions with fixed point
  1. Tez No: 427683
  2. Yazar: HÜSEYİN BABA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HÜKMİ KIZILTUNÇ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Fonksiyonlar Teorisi ve Analiz Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu tezde, ilk olarak sabit noktanın kısa tarihçesi, bazı önemli tanımlar, teoremler ve lemmalar verildi. Daha sonra yıldızıl fonksiyonların bazı sınıfları hakkında bilgi verildi. Ayrıca bu sınıflardaki fonksiyonların sabit noktası olması için katsayı eşitsizliğinin nasıl bulunduğu incelendi. Özel olarak da yıldızıl fonksiyonların P(j,λ,α,n,z_0) altsınıfının sabit noktası olması için katsayı eşitsizliğini elde edildi. Sonuç olarak, herhangi bir sabit nokta ihtiva eden P(j,λ,α,n,z_0) sınıfını tanımladık ve ayrıca P(j,λ,α,n,z_0) sınıfına ait bazı önemli özellikler elde ettik.
Özet (Çeviri)
In this thesis, firstly, the short history of fixed point, some important definitions, theorems and lemmas are given. Later information about some certain classes of starlike functions is given. Besides, we examined how coefficient inequalities of them are found. Specially, inequality coefficient to be fixed point of the subclass P(j,λ,α,n) of starlike functions has been obtained. Finally, we defined the subclass P(j,λ,α,n,z_0) of starlike functions involving any fixed point and also obtained some important properties belonging to the class P(j,λ,α,n,z_0).