Strategic audit of Setur Travel Agency
Setur Seyahat Acentası'nın stratejisinin incelenmesi
  1. Tez No: 42849
  2. Yazar: BOZKURT CENDEY
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ŞAYESTE DAŞER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ulaşım, İşletme, Transportation, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
öz Her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen Türk Turizm sektörü gerek pazardaki firmalara, gerekse yeni girişimcilere cazip fırsatlar sunmaktadır. Bu çalışmada Türk turizm endüstrisinin ekonomik durumu ve devlet ile olan ilişkileri detaylı olarak ele alınmıştır. Daha sonraki bölümde, turizm endüstrimizdeki rekabet konusu incelenmiş ve Setur Seyahat Acentasının faaliyet gösterdiği, yurt içi ve yurt dışı tur bölümü, uçak bilet rezervasyonları, kongre ve seminer organizasyonları, eğitim hizmetleri gibi konularda pazardaki rakipleri ile bir karşılaştırma yapılmıştır. Son olarak Türkiye'nin en önde gelen seyahat acentalarmdan biri olan Setur'un firma yapısı, stratejisi ve insan kaynakları hakkındaki çalışmaları ile hedefleri yazarın kendi düşüncelerim de katarak ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The rapidly growing Turkish tourism industry offers challenging opportunities both for the existing companies and for the new entrants. The author conducts a detailed tourism industry analysis in terms of economic conditions, government intervention and the present outlook of the industry. Furthermore, the study investigates the competitive behavior of the Turkish tourism industry and the market segments of Setur Travel Agency like outgoing and incoming operations, domestic tourism, ticketing, congress and seminar organizations and educational services. Finally, a corporate strategy based on human resources and organizational behavior is developed and suggested by the author for the Setur Travel Agency, which is one of the leading tourism companies in Turkey. Ill