An Analysis of a vacuum cleaner company project
Elektrikli süpürge için şirket araştırması
  1. Tez No: 42854
  2. Yazar: OSMAN AKAD
  3. Danışmanlar: PROF.DR. RAYMOND E. MİLES, PROF.DR. ŞAYESTE DAŞER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Koç Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 37
Özet
oz Bu rapor, orijinal bir tasarım ile elektirikli süpürge üreten bir firmanın kurulması için izlenmesi gereken ana basamakları gösteren bir çalışmadır. Bu sanayi dalı incelenmiş, bu sanayinin satış rakamlarına bakılmış ve bu sanayi dalı için şirket yapısı, insan kaynaklan ve izlenmesi gereken yol için önerilerde bulunulmuştur. Böyle bir tasarıma finansal bakış ve bir fiyat analizi yapılmıştır. Bu çalışma elektirikli süpürge yapım ve satımı için akıllıca ve planlı bir yolun açık olduğunu göstermektedir. IV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This is a report about some of the basic steps and concepts to follow when considering to start a business for producing vacuum cleaners with an original design concept. An industry analysis, and a competitor analysis are studied, also an organizational structure with human resource concepts are considered with a recommended plan of action. A pricing exercise and financing of the project are also worked out, for an understanding of how to position values. In the light of this research, it seems feasible to start a vacuum cleaner project, when a carefully planned course of action and strategies are followed. Ill