Teta fonksiyonları
- Tez No: 4290
- Danışmanlar: DOÇ. DR. RAHİM OCAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
- Yıl: 1988
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 42
Özet
-36- 0 Z E T Bu çalışmada, genelleştirilmiş fceta fonksiyonları incele nerek bu fonksiyonların karekteristiğinin değerlerine göre dört teta fonksiyonu tanıtıldı. Bu fonksiyonların oranları ile sağla nan diferensiyel denklemler üzerinde duruldu. Ayrıca teta fonk siyonlarının Fourier açılımları yapıldı. e3(z) ve &Az) fonksi yonlarının sıfır yerlerine göre karesel bağıntılar incelendi. Bunlardan başka teta fonksiyonlarından Jacobi teta fonksiyonları na geçiş yapılarak periyotlar bakımından değer değişimleri ince lendi. Yine, Jacobi teta fonksiyonlarının periyotlarının - katla rı için fonksiyon değerlerinin değişimleri üzerinde duruldu.
Özet (Çeviri)
-37- SUMMARY In t hi a study, generalised thete functions end four thete functions are defined with respect to values of the characteristic of the functions. Fourier expansion of this functions and square relations about G-,(z) and O^Cz) functions were also i;tucied, Eesidos this» jecobi theta functions determined by means of theta functions. And the values of Jacobi theta functions were studied for.£ times of periods.