Bluanık esnek topolojik uzaylarda bağlantılılık
Connectedness in fuzzy soft topological spaces
- Tez No: 430997
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SERKAN KARATAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ordu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu çalışmada, ilk olarak bulanık küme, esnek küme ve bulanık esnek küme ile ilgili tanım ve bulanık esnek küme için temel özellikler ve teoremler verildi. Daha sonra bir bulanık esnek küme üzerinde topoloji tanımlandı. Bulanık esnek açık küme, bulanık esnek kapalı küme, bulanık esnek clopen küme, bulanık esnek proper küme, bulanık esnek kümenin içi, bulanık esnek kümenin kapanışı, bulanık esnek sürekli fonksiyon, bulanık esnek bağlantılı küme, bulanık esnek bağlantılı topolojik uzaylar ve FSCi bağlantılık tanımlandı. Son olarak FSCi bağlantılı uzaylar arasındaki ilişkiler incelendi.
Özet (Çeviri)
In this study, it was firstly fuzzy set, soft set and fuzzy soft set related defnition and for fuzzy soft set fundamental features and theorems. Later over one fuzzy soft set defined topology. It was defined fuzzy soft open set, fuzzy soft closed set, fuzzy soft clopen set, fuzzy soft proper set, the inside of fuzzy soft set, the closing of fuzzy soft set, fuzzy soft continuous function, fuzzy soft connected set, fuzzy soft connected topological spaces and (FSCi) connected. Finally, examined the relationship between (FSCi) connected spaces.