Sağlık sektöründe marka kişiliğinin müşteri memnuniyetine etkisi: Antalya Atatürk Devlet Hastanesi örneği
Brand personality in health sector the effect of the customer satisfaction: Antalya Ataturk Research Hospital
- Tez No: 434433
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAT AKIN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Hospitals, Health Care Management, Business Administration
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Niğde Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 96
Özet
Sağlık sektörü, strateji ve marka yönetiminin ustalıkla kullanılabileceği bir alandır. Sağlık sektörü etik değerlere sonuna kadar bağlı kalarak ve devletin koyduğu düzenlemelere uyarak bir pazarlamacının yeteneklerini sergileyebileceği bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Marka kişiliğini oturtmak ve Sağlık sektöründe sürdürülebilir başarı için, itibar, güven etrafında şekillenecek bir iş modeli kurmak gerekir. Sağlık, itibar ve güvenin çok kolay zedelenebileceği bir alandır. Bu sebeple bu sektörde itibar ve güven yönetimi hayati derecede önemlidir. Sağlık Sektöründe Marka Kişiliğinin Müşteri Memnuniyetine Etkisi isimli bu çalışma 4 bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın birinci bölümü olan giriş bölümünde, çalışmanın içeriğiyle ilgili bir takım ipuçları verilmiştir. Çalışmanın ikinci bölümünde, Marka, marka yönetimi ve benzer kavramlar ele alınıp, markanın önemine, işlevlerine, yararlarına ve stratejilerine yer verilmiştir. Çalışmanın üçüncü bölümünde Sağlık Sektörü ele alınıp, Küresel ve ülkemizde sağlık sektörünün durumu, amaç, hedef ve stratejilerine yer verilmekle birlikte, bu sektördeki kurum ve kuruluşlardan söz edilmiştir. Çalışmanın son bölümünde, ilgili sektörde müşteri memnuniyeti etkisi ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
The health sector strategy and brand management is an area where used expertly . Health sector while adhering to ethical values and the state put an end to the regulations are applied to exhibit a marketer's ability to emerge as an industry . Brand personality and sat in the health sector for sustainable success , reputation, trust will be formed around the need to build a business model . Health , reputation and trust is an area where a lot of easy bruising . For this reason, reputation and trust management in this sector is of vital importance . Health Sector Impact on Customer Satisfaction View of Brand Personality in this study consists of four sections . In the introduction , which is the first part of the study , study tips are given about the content of a team . Be discussed in the second part of the study, the health sector , the health sector in our country and the global status, aims, objectives and strategies included , but has been mentioned in this sector institutions and organizations. In the third part of the study , Brand, brand management, and similar concepts will be discussed the importance of the brand , functions , benefits , and strategies are presented. In the last part of the study , the effect of customer satisfaction in the industry concerned are discussed.